Актуелно

Дечија недеља & Угледни час ( погледати галерију )

Израда модела у оквиру наставне јединице Угљоводоници

Датум: 27. Decembar 2020 22:34 Категорија: Актуелно

Ученици осмог разреда су за време онлајн наставе из Хемије, у оквиру наставне јединице Угљоводоници, правили моделе угљоводоника. Циљ израде ових модела је увиђање просторног распореда атома у молекулима. Као прибор за рад послужило је разно воће које је ученицима било доступно.

Прочитај

Експеримент из хемије у оквиру наставне јединице Раствори и растворљивост

Датум: 27. Decembar 2020 22:16 Категорија: Актуелно

Ученици седмог разреда су из хемије, у оквиру наставне јединице Раствори и растворљивост, имали задатак да уоче од чега зависи агрегатно стање раствора и врсте смеше. Уз  прецизне инструкције наставника ученици седмог разреда су извели експеримент.

Прочитај

Промене у начину реализације наставе за ученике старијих разреда

Датум: 03. Decembar 2020 15:40 Категорија: Актуелно

Одлуком владе Републике Србије од понедељка, 30.11.2020. до петка, 18.12.2020. ученици од 5. до 8. разреда у потпуности прелазе на онлајн наставу.

Више о  новој организацији рада, начину на који ће се одвијати настава и сатници извођења онлајн наставе, у менију " Организација образовно-васпитног рада путем наставе на даљину".

УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ ХЕМИЈЕ

Датум: 25. Novembar 2020 18:32 Категорија: Актуелно

Дана, 24.11.2020. у одељењу осмог разреда одржан је угледни час из хемије. Часу су присуствовали директор и педагог школе.

Наставна јединица: Мера киселости раствора - PH вредност. Ученици Б групе су били подељени на четири пара методом случајног извора и имали су задатак да поставе хипотезу, проучавају проблем, раде експеримент за доказивање хипотезе и припреме извештај на нивоу групе. Наставник је усмеравао рад, пратио групе и пружао ученицима додатне неопходне информације.

Доминантна метода на овом угледном часу била је инквајери метода.

Погледајте слике са угледног часа хемије у галерији слика.

Обележавање дечије недеље

Датум: 16. Oktobar 2020 21:40 Категорија: Актуелно

Дечија недеља у нашој школи је организована кроз наставне и ваннаставне активности, у складу са актуелном епидемиолошком ситуацијом.
Деца су слушала о дечијим правима, правили паное на тему дечијих права, цртали у дворишту, оргнизовали дечији маскенбал.

Обележавање дана школе-109 година постојања

Датум: 16. Oktobar 2020 21:29 Категорија: Актуелно

Прослава дана школе, 27.септембра 2020.године, због актуелне пандемије није обележена приредбом, већ кроз литерарне и ликовне радове ученика.
Ученицима су уручене награде.
Погледати галерију.

Препоруке за безбедан повратак у школе током трајања пандемије COVID-19

Датум: 31. Avgust 2020 21:37 Категорија: Актуелно

Мере у циљу смањења уноса корона вируса у школску средину:

• обавезно мерење температуре за ученике, наставно и ненаставно школско особље
  • одржавање физичке дистанце
  • ношење маски
  • редовно прање руку
  • појачана хигијена код​ исхране ученика у школи

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА И ЊИХОВЕ РОДИТЕЉЕ

Датум: 31. Maj 2020 20:01 Категорија: Актуелно

Поштовани,

Као што је и најављено, једна од овогодишњих новина су пријаве за дуалне профиле (дуална
оделења), односно профиле по дуалном образовном моделу како им је пун назив. Ове године
ти профили биће јасно одвојени од "обичних" профила и имаће своје засебне шифре. Основна
разлика је пријава за упис на дуални профил, односно документ који подноси родитељ
у матичној школи. Тим документом, односно том пријавом, ученик стиче право предности
приликом рангирања на било које од дуалних оделења ( за које је исказао жеље ), тако што ће
се на профиле прво распоређивати ученици са пријавама, а тек на преостала места ће
конкурисати и они који те пријаве немају. Током четвртка и петка (4. и 5. јун) ученици ће у
својим школама подносити пријаве( документа ) за дуалне профиле. Ученик подноси три,
копије од којих једна иде њему, друга школи, трећа иде у ОУК.
Школе имају обавезу да унесу преко Техничког сајта све пријаве до 8. јуна.
( Информатичари добијају обавештење ). Школе имају обавезу да терћу копију сваке пријаве
доставе у ОУК  до среде (10. јуна) у 15 часова, у складу са дописом министарства.

Напомена:
Образац пријаве за дуалне профиле (дуална оделења), можете преузети у секцији:
Преузимањe / Документа / Дуално образовање

Прочитај

Обавештење за родитеље о упису у ОШ, еЗаказивање

Датум: 21. Maj 2020 22:11 Категорија: Актуелно

Обавештавају се родитељи да ће услуга електронског заказивања термина  за упис и тестирање детета у основну школу бити доступна од 28.маја до 10.јула 2020.године, за термине уписа од 01.јуна  до 20.јула 2020.године.

Предуслов за упис је обављен лекарски преглед.

Више погледати у менију Нотификација за родитеље еЗаказивање.

Прочитај

Нове процедуре уписа деце у први разред основне школе за школску 2020/2021.годину

Датум: 21. Maj 2020 21:54 Категорија: Актуелно

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са Канцеларијом за информациону технологију и е-управу припремило је нове процедуре уписа деце у први разред основне школе за школску 2020/2021.годину.

На порталу е-управа, од 28.05.2020.године биће омогућена услуга е-заказивање термина за упис и тестирање детета, и трајаће до 10.07.2020.године.

Опширније погледати у менију Допис ОШ.