Јун 2024

Организација рада школске 2021/2022.године

Датум: 02. Septembar 2021 13:24 Категорија: Актуелно

ОРГАНИЗАЦИЈА  РАДА  ШКОЛСКЕ 2021/2022.ГОДИНЕ

Школска 2021/2022.година  почеће наставни рад  са првим моделом организације  образовно-васпитног рада.

РЕПУБЛИКА  СРБИЈА
ОСНОВНА ШКОЛА ,,БОШКО БУХА,,
ИВАЊЕ,ПРИЈЕПОЉЕ

У складу са Календаром  образовно-васпитног рада основне школе,школска година почиње 1.септембра 2021.године.Образовно-васпитни рад се организује непосредно у школи за све ученике првог и другог циклуса.Обавезна настава и сви остали облици образовно-васпитног рада организују се према распореду часова ,за све ученике у одељењу истовремено.Наставни час траје 45 минута.Свако одељење има своју учионицу.
Ученици првог циклуса почињу наставу у 8 часова ,док ученици другог циклуса у  7.30минута.
Ученици који припадају следећим категоријaма не почињу са наставом  1.септембра:
*ученици који болују од  Covid-19 или код којих постоји сумња на исти у периоду који одреди ординирајући лекар,
*ученици који су имали блиски контакт са оболелим од Covid-19 и који се налазе у изолацији,до истека карантина.
У циљу обезбеђивања здравља ученика  и запослених,као и због остваривања права ученика на образовање ,важно је да се доследно придржавамо мера и препорука надлежних органа и институција.
*Мере спречавања уношења и преношења Covid-19 у школама  када се настава изводи по моделу I :
**Доследна и исправна употреба маски у простору школе од стране свих лица (ученика и запослених)
**Физичка дистанца према могућностима школе(може и мања од 1м)
**Хигијена руку и респираторна хигијена
**Чишћење и дезинфекција простора школе у целини
**Успостављена сарадња са надлежном здравственом службом,а посебно са надлежним ИЈЗ/ЗЗЈ
Са циљем да се сваки ученик од тренутка када постане ђак,па до краја свог основношколског  доба ,осети сигурно и пријатно у окружењу у коме учи  и одраста ,трудимо се да у контакту са вршњацима и одраслима доживљава међусобно разумевање,уважавање,лепоту,радост и лакоћу дружења и школовања.
Желимо да константно унапређујемо наставу и учење , да нашим ђацима омогућимо знање и напредовање,да их научимо толеранцији ,поштовању ,уважавању,да их припремимо да буду часни и одговорни чланови друштва.
НЕКА ЈЕ СА СРЕЋОМ ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ 2021/2022.ГОДИНЕ!

Директор школе,
           Ирена Матовић