Април 2021

Актуелно

Дечија недеља & Угледни час ( погледати галерију )

Обележена школска слава - Свети Сава

Датум: 01. Februar 2021 19:36 Категорија: Актуелно

У специфичним околностима у којима се одвија школска година,поштујући мере предострожности,овогодишњу школску славу обележили смо  другачије него претходних година. Поштујући традицију ,ломљење славског колача обавили смо у просторијама школе.
Организовали смо литерарни и ликовни конкурс на тему ,,Путевима Светог Саве,, на којем су учествовали ученици млађих и старијих разреда.

Фотографије са прославе савиндана можете погледати у галерији.

Новости из школске управе

Датум: 28. Januar 2021 20:30 Категорија: Актуелно

Министарство просвете науке и технолошког развоја објавило је Календар такмичења за основне школе за школску 2020/21 годину.
Напомена
Календар такмичења можете преузети у секцији Преузимања.

Обавештење о почетку другог полугодишта

Датум: 17. Januar 2021 18:06 Категорија: Актуелно

Основна школа "Бошко Буха" Ивање,  Пријепоље, ОБАВЕШТАВА ученике о почетку другог полугодишта 18.01.2021.године.

Израда модела у оквиру наставне јединице Угљоводоници

Датум: 27. Decembar 2020 22:34 Категорија: Актуелно

Ученици осмог разреда су за време онлајн наставе из Хемије, у оквиру наставне јединице Угљоводоници, правили моделе угљоводоника. Циљ израде ових модела је увиђање просторног распореда атома у молекулима. Као прибор за рад послужило је разно воће које је ученицима било доступно.

Експеримент из хемије у оквиру наставне јединице Раствори и растворљивост

Датум: 27. Decembar 2020 22:16 Категорија: Актуелно

Ученици седмог разреда су из хемије, у оквиру наставне јединице Раствори и растворљивост, имали задатак да уоче од чега зависи агрегатно стање раствора и врсте смеше. Уз  прецизне инструкције наставника ученици седмог разреда су извели експеримент.

УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ ХЕМИЈЕ

Датум: 25. Novembar 2020 18:32 Категорија: Актуелно

Дана, 24.11.2020. у одељењу осмог разреда одржан је угледни час из хемије. Часу су присуствовали директор и педагог школе.

Наставна јединица: Мера киселости раствора - PH вредност. Ученици Б групе су били подељени на четири пара методом случајног извора и имали су задатак да поставе хипотезу, проучавају проблем, раде експеримент за доказивање хипотезе и припреме извештај на нивоу групе. Наставник је усмеравао рад, пратио групе и пружао ученицима додатне неопходне информације.

Доминантна метода на овом угледном часу била је инквајери метода.

Погледајте слике са угледног часа хемије у галерији слика.

Обележавање дана школе-109 година постојања

Датум: 16. Oktobar 2020 21:29 Категорија: Актуелно

Прослава дана школе, 27.септембра 2020.године, због актуелне пандемије није обележена приредбом, већ кроз литерарне и ликовне радове ученика.
Ученицима су уручене награде.
Погледати галерију.